Kosmos Vize Hizmetleri Ankara Bölgesinde!

Kosmos Vize Hizmetleri,Ankara Yunanistan Büyükelçiliği adına 15 Mayıs 2021'den itibaren Ankara ve Gaziantep’te hizmet vermeye başlayacaktır.

Daha fazla bilgi için çağrı merkezimiz ile irtibata geçebilirsiniz.  

 

KOSMOS VIZE-ANKARA

 

Açılış tarihi: 17/05/2021

Adres: Ankara ve Gaziantep için lütfen linke tıklayınız.

Telefon: 0850 4742021

Web sitesi: www.kosmosvize.com

Kosmos Vize Hizmetleri İzmir Bölgesinde!

Kosmos Vize Hzimetleri,İzmir Yunanistan Başkonsolosluğu adına 04 Ocak 2021'den itibaren İzmir ve 6 diğer noktada hizmet vermeye başlayacaktır.

Daha fazla bilgi için Call Center bölümümüz ile irtibata geçebilirsiniz.  

 

KOSMOS VIZE-İZMİR

 

Açılış tarihi: 04/01/2021

Adres: İzmir ve Şubeler için lütfen linke tıklayınız.

Telefon: 0850 4742021

Web sitesi: www.kosmosvize.com

COVID19 PANDEMİ - (ÇALIŞMA SAATLERİ)

  • SEYAHAT TARİHLERİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME 

 

Seyahat başlangıç tarihleri için lütfen Çağrı Merkezimize danışın.

Vize almış ve vize başlangıç tarihi 18 Mart 2020 olan ve seyahat kısıtlamaları nedeniyle seyahatlerini kaybetmiş ve vizelerinin değiştirilmesini isteyenler, vizelerini ve gelecekteki seyahat planlarının bir kanıtını e-posta ile Yunanistan Başkonsolosluğu’na göndererek doğrudan iletişime geçmelidirler.

 

 

  • OFİS ÇALIŞMA SAATLERİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME

 

Merkez Ofis Harbiye, Istanbul:

Başvuru Teslim:  Hafta içi her gün 08:00 – 16:00

Pasaport Teslim Alma:  Hafta içi her gün 08:00 – 17:00

 

Bursa Ofis:

Başvuru Teslim:  Hafta içi her gün 08:00 – 16:00

Pasaport Teslim Alma:  Hafta içi her gün 08:00 – 17:00

 

 

Trabzon Ofis:

Başvuru Teslim:  Hafta içi her gün 08:00 – 16:00

Pasaport Teslim Alma:  Hafta içi her gün 08:00 – 17:00

 

 

İzmir Ofis:

Başvuru Teslim ve Pasaport Teslim Alma:  Hafta içi her gün  09:00 – 16:00

 

Ayvalık Ofisimiz:

Başvuru Teslim ve Pasaport Teslim Alma:  Çarşamba 10:00 – 16:00

 

Antalya, Bodrum, Çeşme, Kuşadası ve Marmaris Ofislerimiz:

Başvuru Teslim ve Pasaport Teslim Alma:  Pazartesi ve Salı 09:00 – 16:00

 

Ankara Ofis:

Başvuru Teslim ve Pasaport Teslim Alma:  Hafta içi her gün 09:00 – 16:00

 

Gaziantep Ofis:

Başvuru Teslim ve Pasaport Teslim Alma:  Hafta içi her gün  09:00 – 16:00

 

 

Çağrı Merkezi:

 

Hafta için her gün  08:00 ile  17:00 saatleri arası hizmet vermektedir.

Pandemi sürecinde alınan tedbirler.

Pandemi sürecinde tedbir amaçlı olarak 30.11.2020 Pazartesi gününden itibaren, ofisimize gelen tüm müşterilerimizden HES kodu istenecektir.

 

Müşterilerimizin maske ile ofisimizi ziyaret etmeleri zorunludur.

Pandemi sürecinde ziyaretci vizeleri hakkında bilgilendirme.

Pandemi sürecinde, turistik seyahatlerde yaşanan kısıtlamalardan, turistik vize başvuruları geçici olarak durdurulmuştur. Önemli iş seyahatleri, Tır şoförleri, medikal ziyaretler için başvurular kabul edilmeye devam edilecektir. 

COVID-19 pandemi sürecinde Yunanistan Kipi Kapısı’ndan giriş koşulları

COVID-19 pandemi sürecinde Yunanistan Kipi Kapısı’ndan giriş koşulları

Kipi sınır kapısından Yunanistan'a giriş izni yalnızca aşağıdaki kategoriler için izin verilir:

a) Yunan vatandaşları, Yunanistan oturma izni sahipleri ve ikametgahları Yunanistan'da olan kişiler

b) Yük taşıyan tır şöförleri

c) İkametlerine bağlı olarak ait oldukları yetkili Konsolosluk Makamının ilgili izni ile aciliyeti olan mesleki seyahat için üçüncü ülke vatandaşları

A. 17 Ağustos 2020'den itibaren yukarıdaki kategoriler için Yunan Bölgesine giriş, Yunanistan'a varışlarından önceki son 72 saat içinde  yapılmış negatif COVID-19 testi ibraz etme koşuluyla izin verilecektir.

Yunanistan’a giriş yapanlar, menşe ülkenin, kamu veya ülke tarafından onaylanmış özel laboratuarlarında, orufaringeal veya nazofaringeal  alınan örnekle elde edilerek gerçekleştirilen PCR  ile, Covid-19 testinde negatif teşhis edilmiş olmalıdır. 

Sunulan test İngilizce olmalı ve Yunanistan'a girecek kişinin adını ve pasaport numarasını veya kimlik numarasını içermelidir.

B. TIR şoförlerinin gümrük kapılarında negatif PCR test sonucu sunma zorunluluğu bulunmamaktadır.

C. 10 yaşından küçüklerin gümrük kapılarında negatif PCR test sonucu sunma zorunluluğu bulunmamaktadır.

D. Yunanistan'a giriş yapacak olanlar seyahatlerinden 24 saat öncesine kadar PLF formunu doldurmuş olmalıdır.

Bu form, travel.gov.gr platformu aracılığıyla doldurulur. Ayrıca  Dışişleri Bakanlığı'nın web sitesi http://www.mfa.gr/index.html (ProtocolforArrivalsinGreece).

Yolcuya sistemden otomatik olarak e-posta ile gönderilen PLF formunun tamamlandığına dair onay, ülkeye giriş için gerekli kabul edilir.

E. Yukarıda ki koşullar uygulandığı taktirde, Covid 19 ile mücadele kapsamında alınan önlemler dahilinde , Kipi sınır kapısından (ve ayrıca Kakavia, Krystallopigi, Evzoni, Nymfaia ve Ormeni sınır kapılarından) günlük sadece 07:00 ile 23:00 saatleri arasında geciş mümkün olacaktır.

F. Aciliyeti olan mesleki seyahat için Yunanistan'a giren ve daha sonra Yunanistan'dan ayrılan kişiler, 31 Ağustos 2020 tarihine kadar Yunanistan'a tekrar giriş yapamazlar.

G. 10 Ağustos 2020 tarihinden itibaren Yunanistan bölgesi’nden  ayrılan ve 31 Ağustos 2020 tarihine kadar yeniden girmek isteyen , Yunan vatandaşları, Yunan oturma izni sahipleri ve ikametgahları Yunanistan'da olan kişiler , ülkeden ayrılmadan önce , https://travel.gov.gr. websitesi üzerinden seyahatlerini bildiren bir form doldurmaları gerekmektedir.

Kosmos Vize Başvuru Merkezi Çalışma Protokolü

Kosmos Vize Başvuru Merkezi Çalışma Protokolü

Hijyen Önlemleri:

Çalışanlar için: Sosyal mesafe, vardiyalı çalışma sistemi, koruyucu ekipman ( eldiven, maske, siperlik, dezenfektan vb.)

Başvuru yapacaklar için: Sosyal mesafeye saygı, maske kullanma zorunluluğu, dezenfektan kullanımı vb.

Randevu ile başvuru yapma zorunluluğu.

Fiziksel temasın mümkün olduğunca kısıtlanması.

Birebir iletişim ve görüşme içermeyen başvuru yöntemlerinin geliştirilmesi.

Parmak izi işleminin 59 ayda bir alınması kuralının kati suretle uygulanması.

Kamuya Açık Bilgi;

Vatandaşların yeni sağlık önlemleri ve başvuruların kabul protokolleri hakkında zamanında bilgilendirilmesinin sağlanması.

Schengen vizesi sahiplerinin, ( pasaport tesliminde bilgilendirme broşürü verilecektir) AB sınırları içinde geçerli olabilecek kısıtlamalardan, milliyeti fark etmeksizin hariç tutulamayacağı konusunda bilgilendirilmesi. (Örn. Test pozitif çıktığı zaman karantinaya almak gibi).

15.06.2020 tarihinde AB ‘’EU re-open’’ resmi web sayfasında (https://reopen.europa.eu/en) seyahat edecek kişilerin seyahat öncesinde faydalanabilecekleri, ulusal ve bölgesel bilgi merkezleri hakkında bilgiler olan, COVID-19 Pandemisi süresinde alınan ve uygulanan önlemler içeren, ayrıca olası bir COVID-19 belirtisi olan kişilerin hangi birimler ile iletişime geçeceklerini içeren bilgiler paylaşacaktır.

Covid-19 ile ilgili seyahat kısıtlamaları hakkında önemli uyarı

Covid-19 yayılımını önlemek amacıyla, önlemlerin bir parçası olarak birbirinden ayrı Schengen eyaletleri, bu eyaletler arasındaki belirlenmiş dış sınırlar da dahil olmak üzere, seyahat kısıtlamaları getirmiştir.

AB içinde ve dışında epidemiyolojik durumun gelişmesine bağlı olarak, seyahat kısıtlamaları hafifletilebilir veya yeniden tanıtılabilir.

Tüm seyahat edecek kişiler, seyahate başlamadan önce seyahat kısıtlamalarını doğrulamaktan sorumludur.

Schengen vizesi sahipleri, otomatik olarak Schengen alanına girme hakkına sahip olmamakla beraber yürürlükteki seyahat kısıtlamalarına uymakla yükümlüdürler.

Daha fazla bilgi için: https://reopen.europa.eu/en

Yunan Hükümeti tarafından COVID-19’a karşı alınan önlemler hakkında duyuru

Yunan Hükümeti tarafından COVID-19’a karşı alınan önlemler hakkında duyuru

COVID-19 virüsünden kaynaklanan hastalığın yayılımını önlemek amacıyla alınan önlemler çerçevesinde, Yunanistan’a giriş yapan bütün yolcular uyruğuna bakılmaksızın 14 gün boyunca evlerinde karantinaya alınacaktır.

Yunan Hükümeti, Eğitim, Kültür, Spor ve Kongre alanlarına yönelik bütün Schengen vizesi başvurularını kabul etmeyi bir sonraki duyuruya kadar askıya almıştır.

Yunanistan’da gerçekleştirilecek olan bütün kongre ve seminerler iptal edilmiş olup, Yunan Hükümeti ayrıca sezonluk oteller ve tatil beldelerinin de en az 30 Nisan 2020 tarihine kadar çalışmayacağını duyurmuştur.

Hâlihazırda açık olan oteller 23 Mart 2020 tarihinde kapanacak ve 30 Nisan 2020 tarihine kadar kapalı kalacaktır.

Yunanistan ayrıca tur gemileri ve Yunan limanlarına günü birlik gezi düzenleyen teknelerin faaliyetlerini de geçici olarak askıya almıştır.

Yunanistan ayrıca Arnavutluk ve Kuzey Makedonya ile olan sınırlarını (kara, deniz ve hava) kapatmış, İtalya ve İspanya uçuşlarını gidiş ve geliş yönlerinde durdurmuş ve İtalya’ya yolcu gemisi hizmetine son vermiştir.

Kamyon şoförleri tarafından taşınmak suretiyle İtaly, Arnavutluk ve Kuzey Makedonya'dan gelen ve bu ülkelere giden malların hareketi etkilenmemektedir.

Dahası, arkeolojik alanlar ve bunların yanı sıra devlet tarafından işletilen müzeler kapalı olacaktır. Bu alanların kapalı tutulmasına ilişkin karar 30 Mart 2020 tarihinde gözden geçirilecektir.

Yolcular hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

http://eody.gov.gr/en/novel-coronavirus-covid-19-advice-for-travelers

COVID-19’a ilişkin koruyucu önlemler kılavuzu için Sivil Koruma Genel Sekreterliği’nin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

http://www.civilprotection.gr/el/simantika-themata/se-exi-glosses-i-enimerosi-tis-genikis-grammateias-politikis-prostasias-me-odigies

Kosmos Vize Hizmetleri Limited Şirketi Ziyaretçilerine İlişkin KVKK Aydınlatma Metni

Bu aydınlatma metni, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununun 10. maddesi ile Aydınlatma Yükümlülüğünün Yerine Getirilmesinde Uyulacak Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ kapsamında veri sorumlusu sıfatıyla, Kosmos Vize Hizmetleri Limited Şirketi tarafından hazırlanmıştır.

 

Misafir olarak Kurumumuz binalarına gelen kişilerin isim ve soyadları elde edilirken ya da Şirket nezdinde asılan ya da internet sitesinde yer alan metinler aracılığıyla söz konusu kişisel veri sahipleri bu kapsamda aydınlatılmaktadırlar. Misafir giriş-çıkış takibi yapılması amacıyla elde edilen veriler yalnızca bu amaçla işlenmekte, ve ilgili kişisel veriler fiziki ortamda veri kayıt sistemine kaydedilmektedir.

 

Hizmet binamız içerisindeki güvenlik kamerası vasıtasıyla ve bina güvenliğinin sağlanması amacıyla görüntü kaydı yapılmakta ve kayıt işlemi Genel Müdürlük tarafından denetlenmektedir.

 

Bu çerçevede elde edilen kayıtlara yalnızca sınırlı sayıda Şirket çalışanının erişimi bulunmaktadır. Bahsi geçen kayıtlara erişimi olan Şirket çalışanları bu kayıtları yalnızca yetkili kamu kurum ve kuruluşundan gelen talep veya denetim süreçlerinde kullanmak üzere erişmekte ve hukuken yetkili olan kişilerle paylaşmaktadır. Kayıtlara erişimi olan sınırlı sayıda kişi gizlilik taahhütnamesi ile eriştiği verilerin gizliliğini koruyacağını beyan etmektedir.

 

Söz konusu kişisel veriler, Kanunun 5. maddesinde yer alan “veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması” ve “ilgili kişinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla, veri sorumlusunun meşru menfaatleri için veri işlenmesinin zorunlu olması” hukuki sebebine dayanarak otomatik yolla işlenmektedir.

Söz konusu kişisel veriler hukuki uyuşmazlıkların giderilmesi veya ilgili mevzuatı gereği talep halinde adli makamlar veya ilgili kolluk kuvvetlerine aktarılabilecektir.

Kanunun ilgili kişinin haklarını düzenleyen 11. maddesi kapsamındaki taleplerinizi, “Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğe” göre İstanbul Merkez Ofis adresimize bizzat elden iletebilir,  noter kanalıyla ulaştırabilirsiniz.

ÖNEMLİ DUYURU. MAĞDUR OLMAYINIZ.

Sayın Başvuru Sahipleri,

 

Yunanistan Vize Başvuru Merkezi adı altında bir kısım yetkisiz websayfaları/acentelerin yüksek ücretler talep ederek Yunanistan için Vize Başvurusu aldıkları yönünde şirketimize müracaatlar olmuş ve bunun ardından yapılan incelemede başvuru sahiplerinin yanıltılarak mağduriyetlerine sebebiyet verildiği anlaşılmıştır.

 

 

Yunanistan için vize başvurusunda bulunacaklara önemle bildirmek isteriz ki İstanbul’da Yunanistan Vize işlemlerinde tek yetkili kurum olan Kosmos Vize Hizmetleri herhangi bir ön ödeme kabul etmemekte, ödemeler başvuru anında elden alınmaktadır.

 

 

Ayrıca başvuru formu, gerekli evrak listesi gibi bilgilere sitemizden rahatlıkla ulaşabilir, randevularınızı sadece 0212 2961000 numaralı telefon veya http://www.kosmosvize.com.tr web sayfamız üzerinden kolaylıkla alabilirsiniz.

 

 

Herhangi bir şekilde mağduriyet yaşanmaması adına yukarıda yazılı duyuru ve ikazların dikkate alınmasını rica eder, aksi halde yetkisiz kişilerin yaptıkları işlemlerden Kosmos Vize Hizmetlerinin sorumlu olmayacağını önemle bildiririz.

 

 

Saygılarımızla

 

 

 

Kosmos Vize Hizmetleri Yönetimi