Hakkımızda

2012 yılından bu yana Yunanistan Schengen Vize başvuruları için tek yetkili kurum olan Kosmos Vize Hizmetleri, günümüze kadar ulaştığı büyüme ile Türkiye’nin 16 noktasında hizmet sağlayıcısı haline gelmiştir.

Tarih, Kültür ve Sanat

 

  • Ülke geneline yayılmış olan, UNESCO tarafından Dünya mirası olarak kabul edilen açık hava müzesi ören yerleri, eşi benzeri olmayan arkeolojik alanları ile Atina, son derece ikonik bir şehirdir. Şehrin birçok yerinden görülebilen, bir tepe üzerine inşa edilmiş şehre adını da veren Athena’ya adanmış Partenon Tapınağı ile film seti tadında, zaman kavramının karıştığı şehir aynı zamanda modern sanat galerileriyle de ünlüdür. Geleneksel heykel ve çömlek sanatının günümüz sanat anlayışıyla harmanlanmış bir çok örneğini görebileceğiniz sanat galerilerini gezmek de ayrı bir haz verecektir.
  • Yunanistan ilk olimpiyat oyunlarının gerçekleştiği ülke olup, MÖ776’den MÖ393’e kadar oyunların yapıldığı Olympia Antik Kenti de UNESCO tarafından dünya mirası olarak koruma altındadır.
  • Atina, dünyanın en büyük Eski Yunan Sanatı müzesi olan Ulusal Arkeoloji Müzesi’ne de ev sahipliği yapar. Tarih öncesi dönemden geç antik çağa kadar olan eserlere ev sahipliği yapan müze, kesinlikle ziyaret edilmesi gereken bir noktadır. Atina ve Epidaurus Festivali ise, önemli uluslararası sanatçıların antik tiyatrolarda misafir edildiği, 1955’den beri her yıl hasretle beklenen bir festivaldir. Geleneksel bayramlar (Panigiria) size Yunan folkloru ve sanatı hakkında; rengarenk kostümler, takılar ve hareketli danslara eşlik edebileceğiniz unutulmaz bir görsel şölen yaşatacaktır.
  • Yıl boyunca sergi festival ve etkinlikler için;

    https://www.visitgreece.gr/events 
    ziyaret ediniz!